Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på innebandycoachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Warbergs IC

Forwards Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Andrea Envall 3,4 MSEK +32p 1 9 0 17 4 1
Sandra Hawerman 3,2 MSEK +41p 4 14 3 13 2 5
Therese Arneson 2,8 MSEK +2p 0 0 0 2 0 0
Cecilia Habib Westh 2,8 MSEK +18p 3 6 4 2 3 0
Camilla Halldén 2,8 MSEK +24p 11 6 1 3 2 1
Pernilla Hermansson 2,5 MSEK +8p −1 2 4 4 0 −1
Alice Bengtsson 2,4 MSEK +20p 0 9 2 5 5 −1
Malin Andersson 2,4 MSEK +3p 0 2 0 0 1 0
Amanda Johansson 2,4 MSEK +19p 4 1 −1 4 6 5
Johanna Johansson 2,4 MSEK +7p 4 −2 0 2 1 2
Wilma Johansson 2,4 MSEK +0p 0 0 0 0 0 0
Sofie Karlsson 2,4 MSEK +14p 0 1 2 5 4 2
Sanna Olsson 2,4 MSEK +16p 0 2 2 4 5 3
Julia Gustafsson 2,2 MSEK +0p 0 0 0 0 0 0
Nellie Wilhelmsson 2,2 MSEK +0p 0 0 0 0 0 0
 
Backar Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Amanda Ahola 2,5 MSEK +8p 2 0 2 2 −2 4
Ida Örnqvist 2,5 MSEK +7p 0 4 0 −1 4 0
Josefin Johansson 2,3 MSEK +0p 0 0 0 0 0 0
Moa Gregorsson 2,3 MSEK +0p 0 0 0 0 0 0
Sofia Greftén 2,3 MSEK +1p 0 0 −1 2 0 0
Maja Nakamura 2,3 MSEK +1p 0 0 0 0 2 −1
 
Målvakter Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Hanna Svensson 2,2 MSEK +21p 7 2 0 6 0 6

Följande matcher ingår i tävlingen för Warbergs IC.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
24 okt. 15:00
Warberg
Karlstad
  7 - 1   +28p
31 okt. 17:00
KAIS Mora
Warberg
  6 - 3   +7p
15 nov. 15:00
Warberg
Täby
  9 - 6   +27p
21 nov. 12:30
Endre
Warberg
  7 - 1   +2p
26 nov. 19:00
Warberg
Malmö
  5 - 6   e.str +13p
29 nov. 13:00
Rönnby
Warberg
  3 - 4   e.förl +14p
12 dec. 13:00
Warberg
Thorengruppen
  5 - 4   +14p
19 dec. 16:00
IBF Falun
Warberg
  5 - 2   +4p
6 jan. 17:00
Lund Elit
Warberg
  6 - 4   +11p
9 jan. 15:00
Warberg
Nacka Wallen
  4 - 3   +15p
15 jan. 19:00
Warberg
Pixbo
  6 - 7   +13p
17 jan. 17:00
Sirius
Warberg
  5 - 2   +6p
23 jan. 15:00
Warberg
Jönköping
  5 - 4   e.str +14p
30 jan. 13:00
Karlstad
Warberg
  2 - 3   +11p
13 feb. 15:00
Warberg
KAIS Mora
  2 - 7   +5p
20 feb. 15:00
Täby
Warberg
  8 - 7   +19p
27 feb. 14:00
Warberg
Endre
  5 - 8   +13p
5 mars 19:00
Malmö
Warberg
  8 - 4   +13p
7 mars 16:00
Warberg
Rönnby
  3 - 5   +14p
14 mars 16:00
Thorengruppen
Warberg
12 - 1   −1p