Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på innebandycoachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: FBC Kalmarsund

Forwards Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Kim Nilsson 4,8 MSEK +86p 11 22 4 11 14 24
Marcus Johansson 3,9 MSEK +66p 6 20 2 9 10 19
Tim Nyander 3,5 MSEK +22p 2 0 0 7 4 9
Simon Zetterling 3,5 MSEK +6p 0 0 1 5 0 0
Kevin Haglund 3,3 MSEK +42p 3 12 0 18 −7 16
Max Källerteg 2,9 MSEK +10p 0 3 0 6 1 0
Jesper Lindström 2,9 MSEK +47p 6 9 5 9 10 8
Filip Stjernberg 2,8 MSEK +39p 4 12 0 12 4 7
William Almlöf 2,7 MSEK +24p 0 11 0 0 0 13
Simon Boklund 2,7 MSEK +2p 0 1 0 0 1 0
Adam Nilsson 2,5 MSEK +0p 0 0 0 0 0 0
Filip Forman 2,4 MSEK +19p 4 15 0 0 0 0
Albin Hedstål 2,4 MSEK +15p 1 8 1 1 3 1
Oliver Samuelsson 2,1 MSEK +9p 0 0 0 6 0 3
 
Backar Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Tobias Lindström 3,5 MSEK +32p 6 4 3 8 3 8
Simon Nilsson 3,4 MSEK +74p 2 11 3 20 7 31
Kevin Björkström 3,3 MSEK +36p 12 16 2 0 0 6
Anton Nilsson 3,2 MSEK +19p 4 1 8 −1 3 4
Max Johansson 2,1 MSEK +12p 0 7 0 3 0 2
Gustav Wadell 2,1 MSEK +21p 3 2 0 14 2 0
Albin Jakobsson 1,8 MSEK −1p 0 0 0 0 −1 0
 
Målvakter Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Carl Bending-Sörling 2,4 MSEK +12p 0 −1 2 0 4 7
Thomas Crona 1,7 MSEK +7p 0 7 0 0 0 0

Följande matcher ingår i tävlingen för FBC Kalmarsund.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
25 okt. 17:30
Dalen
Kalmarsund
  5 - 11 +37p
28 okt. 18:30
Kalmarsund
Växjö
  7 - 5   +27p
1 nov. 15:00
Helsingborg
Kalmarsund
  7 - 8   +22p
7 nov. 16:00
Kalmarsund
Team TG
  3 - 1   +16p
15 nov. 16:00
Sirius
Kalmarsund
  5 - 10 +31p
18 nov. 19:00
Linköping
Kalmarsund
  4 - 7   +22p
21 nov. 16:00
Kalmarsund
Falun
  9 - 8   +24p
28 nov. 16:00
Kalmarsund
Fagerhult Habo
14 - 6   +45p
12 dec. 17:00
Storvreta
Kalmarsund
  3 - 2   +9p
20 dec. 16:00
Jönköping
Kalmarsund
  9 - 1   +4p
30 dec. 18:30
Kalmarsund
Pixbo
  6 - 7   e.förl +18p
5 jan. 19:30
Fagerhult Habo
Kalmarsund
  7 - 9   +27p
16 jan. 16:00
Kalmarsund
Höllviken
11 - 4   +43p
24 jan. 17:00
Mullsjö
Kalmarsund
  5 - 6   +19p
27 jan. 18:30
Kalmarsund
Dalen
  8 - 5   +27p
31 jan. 15:30
Växjö
Kalmarsund
  7 - 4   +12p
13 feb. 16:00
Kalmarsund
Helsingborg
  6 - 5   e.förl +7p
16 feb. 18:00
Team TG
Kalmarsund
  6 - 5   e.förl +14p
27 feb. 16:00
Kalmarsund
Linköping
11 - 2   +37p
3 mars 18:30
Falun
Kalmarsund
  5 - 6   e.förl +18p
6 mars 16:00
Kalmarsund
Jönköping
12 - 1   +50p
7 mars 16:00
Kalmarsund
Sirius
11 - 10 +39p
10 mars 18:30
Kalmarsund
Storvreta
  5 - 6   e.förl +17p
13 mars 15:00
Pixbo
Kalmarsund
  9 - 10 +34p