Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på innebandycoachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Team Thorengruppen SK

Forwards Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Jonas Svahn 3,7 MSEK +39p 2 9 5 7 13 3
Daniel Hernandez 3,3 MSEK +34p 2 3 11 −1 13 6
Måns Höglin 2,6 MSEK +28p 5 5 1 3 7 7
Axel Hjälm 2,6 MSEK +44p 3 4 0 16 10 11
Tobias Bergfors 2,4 MSEK +40p 4 9 4 10 9 4
Marcus Eliasson 2,3 MSEK +0p 0 0 0 0 0 0
Hugo Bertilsson 2,3 MSEK +2p 0 0 0 3 0 −1
Matteus Gavatin 2,3 MSEK +10p 5 5 0 0 0 0
Jacob Mäkeläinen 2,3 MSEK +1p 0 0 0 1 1 −1
Hampus Öhgren 2,0 MSEK +55p 7 9 −2 14 15 12
Jonas Grahn 1,8 MSEK +12p −1 0 −1 4 9 1
 
Backar Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Lukas Harnesk 2,5 MSEK +5p 2 0 0 4 −1 0
Marcus Berglund 2,5 MSEK +40p 8 12 4 10 6 0
Philip Öster 2,3 MSEK +9p 6 0 0 2 2 −1
Adam Lidgren 1,8 MSEK +7p 4 1 0 3 0 −1
 
Målvakter Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
John Stiglund 2,2 MSEK +0p 0 0 0 0 0 0
Hampus Brandt 1,4 MSEK +0p 0 0 0 0 0 0

Följande matcher ingår i tävlingen för Team Thorengruppen SK.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
25 okt. 16:30
Fagerhult Habo
Team TG
11 - 10 e.förl +30p
28 okt. 18:30
Team TG
Linköping
  5 - 8   +19p
1 nov. 17:00
Team TG
Mullsjö
  8 - 12 +26p
7 nov. 16:00
Kalmarsund
Team TG
  3 - 1   +4p
14 nov. 15:00
Team TG
Helsingborg
  5 - 6   e.str +16p
19 nov. 19:00
Sirius
Team TG
  5 - 4   +13p
22 nov. 16:00
Team TG
Dalen
  3 - 10 +6p
28 nov. 15:00
Team TG
Falun
  4 - 10 +10p
12 dec. 17:00
Höllviken
Team TG
  6 - 5   e.str +15p
20 dec. 16:30
Växjö
Team TG
10 - 5   +16p
17 jan. 17:00
Team TG
Storvreta
  5 - 8   +17p
20 jan. 18:30
Team TG
Höllviken
11 - 10 e.förl +37p
22 jan. 19:30
Pixbo
Team TG
  8 - 9   +28p
30 jan. 16:30
Linköping
Team TG
  4 - 3   e.str +8p
31 jan. 15:00
Falun
Team TG
  9 - 2   +5p
8 feb. 19:00
Team TG
Fagerhult Habo
11 - 10 +35p
12 feb. 18:30
Team TG
Jönköping
  8 - 6   +21p
14 feb. 17:00
Mullsjö
Team TG
  7 - 1   +2p
16 feb. 18:00
Team TG
Kalmarsund
  6 - 5   e.förl +18p
21 feb. 15:00
Helsingborg
Team TG
  8 - 7   +22p
27 feb. 13:00
Team TG
Sirius
  6 - 4   +16p
3 mars 18:30
Dalen
Team TG
  7 - 8   e.förl +25p
7 mars 17:00
Team TG
Växjö
  1 - 8   +2p
13 mars 15:00
Jönköping
Team TG
  4 - 9   +25p