Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på innebandycoachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: IBF Falun

Forwards Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Alexander Galante Carlström 5,0 MSEK +90p 4 30 9 19 21 7
Omar Aldeeb 4,7 MSEK +57p 5 12 3 13 11 13
Johan Samuelsson 3,5 MSEK +26p 1 3 2 14 4 2
Malte Lundmark 3,4 MSEK +65p 2 19 4 15 16 9
Emil Ruud 3,4 MSEK +22p 0 −2 1 7 9 7
Victor Wettergren 3,4 MSEK +35p 2 7 2 9 13 2
Casper Backby 3,2 MSEK +19p −1 10 2 3 4 1
August Bergkvist 2,5 MSEK +3p 0 0 0 0 1 2
Kevin Landgren 2,5 MSEK +10p 0 4 2 1 3 0
 
Backar Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Emil Johansson 5,0 MSEK +124p 3 26 6 45 34 10
Rasmus Enström 4,3 MSEK +57p 6 12 4 27 4 4
Emil Lundmark 3,1 MSEK +16p 2 5 0 9 0 0
Patrik Burman 2,8 MSEK +12p 0 3 4 3 0 2
Simon Berg 2,8 MSEK +8p 0 4 −1 3 3 −1
Emil Kalentun 2,7 MSEK +10p 0 −1 0 −1 12 0
 
Målvakter Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Emil Lilja 2,6 MSEK +7p 0 1 0 4 2 0

Följande matcher ingår i tävlingen för IBF Falun.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
24 okt. 17:00
Falun
Jönköping
  7 - 6   e.förl +24p
1 nov. 17:30
Falun
Höllviken
  8 - 3   +28p
7 nov. 13:00
Storvreta
Falun
  6 - 3   +10p
14 nov. 16:00
Falun
Dalen
  4 - 5   +12p
18 nov. 18:30
Falun
Pixbo
  7 - 3   +22p
21 nov. 16:00
Kalmarsund
Falun
  9 - 8   +20p
25 nov. 19:00
Mullsjö
Falun
  7 - 5   +17p
28 nov. 15:00
Team TG
Falun
  4 - 10 +31p
19 dec. 18:00
Linköping
Falun
  5 - 6   +21p
27 dec. 19:00
Falun
Växjö
  6 - 2   +22p
9 jan. 19:00
Falun
Helsingborg
10 - 2   +42p
15 jan. 19:00
Sirius
Falun
  5 - 6   +22p
20 jan. 19:00
Helsingborg
Falun
  6 - 7   e.förl +26p
26 jan. 18:30
Jönköping
Falun
  4 - 7   +23p
30 jan. 16:00
Falun
Mullsjö
  8 - 4   +30p
31 jan. 15:00
Falun
Team TG
  9 - 2   +43p
14 feb. 15:00
Höllviken
Falun
  3 - 11 +45p
17 feb. 19:00
Falun
Storvreta
  4 - 6   +16p
21 feb. 17:00
Dalen
Falun
10 - 4   +14p
25 feb. 19:00
Falun
Fagerhult Habo
12 - 3   +44p
28 feb. 16:00
Pixbo
Falun
  7 - 8   e.förl +27p
3 mars 18:30
Falun
Kalmarsund
  5 - 6   e.förl +16p
6 mars 16:00
Falun
Linköping
  7 - 5   +21p
13 mars 15:00
Växjö
Falun
  6 - 9   +24p