Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på innebandycoachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: IBK Dalen

Forwards Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Ketil Kronberg 3,3 MSEK +16p 0 0 0 2 9 5
Anton Åkerlund 3,2 MSEK +39p 4 10 0 12 10 3
Alexander Hedlund 3,1 MSEK +45p 0 16 3 12 10 4
Daniel Sonidsson 2,6 MSEK +24p 8 1 0 2 11 2
Niclas Brohlin-Ljung 2,5 MSEK +5p 0 4 0 −1 2 0
Lucas Arvidsson 2,5 MSEK +1p 0 0 0 0 0 1
Emil Wiklund 2,5 MSEK +17p 0 1 1 8 5 2
John Stenström 2,4 MSEK +0p 0 0 0 0 0 0
 
Backar Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Viktor Nystedt 3,8 MSEK +70p 4 10 0 13 8 35
Johan Larsson 2,6 MSEK +70p 8 20 2 20 8 12
Rasmus Andersson 2,5 MSEK +91p 4 24 3 31 17 12
Ludwig Svensson 2,4 MSEK +12p 2 10 0 0 0 0
David Karlsson 2,4 MSEK +3p 0 0 0 0 0 3
Pär Forsman 2,3 MSEK +26p 3 6 4 11 2 0
Albin Carlsten 1,8 MSEK +4p 0 0 0 0 0 4
Anton Ahlbäck 1,8 MSEK +9p 0 −1 0 8 2 0
August Flod 1,8 MSEK +0p 0 0 0 0 1 −1
 
Målvakter Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Måns Parsjö-Tegnér 2,8 MSEK +25p 0 16 0 10 0 −1
Anton Grönlund 1,2 MSEK +0p 0 0 0 0 0 0

Följande matcher ingår i tävlingen för IBK Dalen.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
25 okt. 17:30
Dalen
Kalmarsund
  5 - 11 +15p
30 okt. 19:00
Pixbo
Dalen
  7 - 8   e.förl +28p
1 nov. 17:00
Jönköping
Dalen
  2 - 8   +34p
8 nov. 17:00
Dalen
Linköping
  5 - 6   e.förl +19p
14 nov. 16:00
Falun
Dalen
  4 - 5   +13p
19 nov. 18:30
Dalen
Fagerhult Habo
12 - 8   +47p
22 nov. 16:00
Team TG
Dalen
  3 - 10 +38p
29 nov. 16:30
Sirius
Dalen
  2 - 7   +24p
13 dec. 17:00
Dalen
Mullsjö
  4 - 5   +15p
3 jan. 17:00
Dalen
Sirius
  6 - 9   +22p
10 jan. 17:00
Mullsjö
Dalen
  9 - 12 +46p
16 jan. 15:00
Helsingborg
Dalen
  6 - 4   +15p
18 jan. 19:00
Höllviken
Dalen
  5 - 13 +47p
21 jan. 21:00
Dalen
Storvreta
  8 - 2   +36p
24 jan. 17:00
Dalen
Växjö
  6 - 5   e.förl +18p
27 jan. 18:30
Kalmarsund
Dalen
  8 - 5   +17p
31 jan. 14:00
Dalen
Pixbo
10 - 9   +39p
13 feb. 17:00
Dalen
Jönköping
  9 - 7   +30p
17 feb. 19:00
Linköping
Dalen
  7 - 3   +10p
21 feb. 17:00
Dalen
Falun
10 - 4   +32p
28 feb. 16:30
Fagerhult Habo
Dalen
  5 - 9   +34p
3 mars 18:30
Dalen
Team TG
  7 - 8   e.förl +26p
7 mars 16:00
Storvreta
Dalen
  7 - 4   +17p
13 mars 15:00
Dalen
Höllviken
18 - 9   +72p