Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på innebandycoachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Storvreta IBK

Forwards Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Albin Sjögren 4,9 MSEK +79p 12 16 10 10 20 11
Filip Eriksson 3,4 MSEK +55p 2 12 11 5 8 17
Niklas Winroth 3,2 MSEK +14p 4 1 5 4 0 0
Victor Andersson 3,2 MSEK +27p 1 1 6 6 3 10
Emil Helmrich 2,8 MSEK +15p 0 0 4 6 0 5
Fredrik Lindholm 2,8 MSEK +25p 6 2 3 5 2 7
Liam Åström 2,6 MSEK +22p 2 2 0 0 2 16
 
Backar Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb Mar
Robin Nilsberth 4,4 MSEK +64p 1 16 8 25 14 0
Tobias Gustafsson 4,4 MSEK +77p 10 23 0 26 16 2
Anton Birgersson 3,4 MSEK +50p 0 0 12 8 12 18
Rasmus Sundstedt 3,2 MSEK +39p 1 2 12 6 12 6
Simon Götz 2,9 MSEK +26p 0 10 6 10 0 0
Filip Stenmark 2,7 MSEK +5p −11 0 4 8 0 4
Alexander Janols 1,8 MSEK +4p 0 0 0 0 0 4

Följande matcher ingår i tävlingen för Storvreta IBK.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
25 okt. 16:00
Storvreta
Pixbo
  5 - 3   +7p
27 okt. 18:30
Jönköping
Storvreta
  5 - 10 +35p
1 nov. 15:00
Linköping
Storvreta
  6 - 5   e.förl +18p
7 nov. 13:00
Storvreta
Falun
  6 - 3   +27p
14 nov. 15:00
Höllviken
Storvreta
  7 - 10 +33p
19 nov. 19:00
Helsingborg
Storvreta
  5 - 8   +27p
28 nov. 16:00
Mullsjö
Storvreta
  6 - 5   e.förl +18p
12 dec. 17:00
Storvreta
Kalmarsund
  3 - 2   +14p
17 dec. 19:00
Storvreta
Växjö
10 - 7   +38p
26 dec. 15:00
Storvreta
Fagerhult Habo
15 - 3   +59p
17 jan. 17:00
Team TG
Storvreta
  5 - 8   +34p
21 jan. 21:00
Dalen
Storvreta
  8 - 2   +6p
24 jan. 16:00
Storvreta
Sirius
10 - 6   +41p
27 jan. 18:30
Pixbo
Storvreta
  9 - 12 +46p
31 jan. 16:00
Storvreta
Jönköping
  9 - 5   +37p
10 feb. 19:00
Storvreta
Mullsjö
  5 - 6   +21p
13 feb. 15:00
Storvreta
Linköping
  8 - 5   +25p
17 feb. 19:00
Falun
Storvreta
  4 - 6   +19p
21 feb. 13:00
Storvreta
Höllviken
  8 - 7   e.förl +34p
28 feb. 16:00
Storvreta
Helsingborg
  6 - 4   +19p
2 mars 18:30
Växjö
Storvreta
  5 - 9   +29p
7 mars 16:00
Storvreta
Dalen
  7 - 4   +26p
10 mars 18:30
Kalmarsund
Storvreta
  5 - 6   e.förl +21p
13 mars 15:00
Fagerhult Habo
Storvreta
  8 - 12 +42p